Czym jest hosting i do czego służy?

Nie każdy użytkownik Internetu zastanawia się, gdzie są przechowywane wszystkie dane, jakie można znaleźć w Internecie. Wielkie portale internetowe, a także rozbudowane sklepy czy fora korzystają właśnie z hostingu, który zapewnia miejsce do gromadzenia danych. Firmy hostingowi zapewniają przede wszystkim spokojne i bezpieczne od ataków z sieci czy osób trzecich miejsca na serwerach, gdzie gromadzone są pliki multimedialne, dane, zdjęcia – słowem wszystko, co jesteśmy w stanie znaleźć w zasobach Internetu.

Do czego wykorzystuje hosting zwykły człowiek?

Okazuje się, że hosting to bardzo przydatna rzecz w przypadku chociażby przedsiębiorców, którzy dzięki niemu są w stanie tworzyć rozbudowane strony internetowe, wizytówki, sklepy online i pozyskiwać dzięki nim kolejnych klientów. Od tego, jaki hosting zostanie wybrany, będą zależały poszczególne parametry, na przykład szybkość ładowania się strony.

Na co zwracać uwagę?

Każdy oferowany hosting będzie posiadał inne parametry. Dobry hosting dzisiaj zapewnia przede wszystkim łącza o sumarycznej przepustowości wynoszącej powyżej 100 Gbit oraz obsługę ich za pomocą światłowodów, koniecznie dostarczanych przez kilku do kilkunastu różnych providerów. Różna będzie cena takiego hostingu oraz miejsce i dodatkowe usługi, jakie zaproponuje konkretna firma. Wypośrodkowane ceny za takie usługi nie powinny jednak przekraczać granicy 500 złotych na miesiąc.

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *