Jaka jest różnica między domeną a hostingiem?

Wiele dzisiejszych programistycznych terminów jest na pierwszy rzut oka trudne i niezrozumiałe. Jednak po wczytaniu się w temat okazuje się, że wszystko jest jak najbardziej jasne i logiczne. Oba te terminy związane są oczywiście z zakładaniem strony internetowej – zmory ostatnich lat wszystkich przedsiębiorców, którzy jeśli chcą zaistnieć na rynku, muszą posiadać zarówno jedno, jak i drugie.

Zacznijmy od domeny

Domena i konieczność zainteresowania się nią pojawia się w zasadzie już na samym początku, kiedy stwierdzimy, że zakładamy działalność gospodarczą o takiej, a takiej nazwie oraz o takim, a nie innym, profilu gospodarczym. Wtedy też pojawia się najczęściej pomysł na nazwę firmy. Zaraz po tym dobrze jest wykupić domenę – czyli niejako adres strony, pod którym będzie można znaleźć tę właśnie konkretną firmę. Warto, aby była ona jak najprostsza do zapamiętania, a jednocześnie związana z profilem firmy lub bezpośrednio z jej nazwą.

Czas na hosting

W następnej kolejności przychodzi czas na hosting, czyli znalezienie odpowiedniego miejsca na serwerach firmy X, która nam je udostępni za jakąś przyzwoitą, miesięczną opłatą. Tu jednak musimy zapytać o limity, jakie są nam stawiane, o prędkość łącza oraz o zabezpieczenia. Od tego, co zaproponuje nam hosting będzie zależała nie tylko ilość odwiedzających nas klientów, ale również bezpieczeństwo naszych danych. Dobry hosting jest w stanie bowiem zapewnić dobrą obsługę serwera, jego bezawaryjność oraz jednocześnie ochronę przed atakami z Sieci.

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *