W jaki sposób założyć skuteczną stronę internetową?

Własna strona internetowa to dzisiaj konieczność, jeśli posiadamy firmę, na której rozwoju nam zależy. Od tego, czy istniejemy w Internecie oraz jak prężnie w nim działamy, zależy często ilość naszych klientów, którzy zdecydują się skorzystać z naszej oferty.

Przede wszystkim: projekt strony

Musimy zaprojektować stronę internetową, a dokładniej – zlecić ją komuś, kto ją dla nas przygotuje. Więcej warte są dzisiaj rozbudowane strony, posiadające znacznie więcej, niż tylko dane adresowe. Im większa strona i im bardziej rozbudowana, tym większa jej popularność wśród klientów. Warto również inwestować w sklepy internetowe, jeśli akurat posiadamy produkty na sprzedaż.

Stacja druga: chwytliwa domena

Samo zaprojektowanie strony to nie wszystko, konieczne jest jeszcze wykupienie domeny, pod jaką będzie można znaleźć naszą firmę. Najlepsze są krótkie domeny, związane bezpośrednio z naszą firmą lub charakterem działalności, łatwe do zapamiętania.

Zadbaj o miejsce dla swojej strony

W następnej kolejności konieczne jest znalezienie serwera, na którym postawiona będzie nasza strona. Hosting powinien zapewnić nam miejsce, a także odpowiednio szybkie łącze internetowe do przeglądania zasobów strony oraz zabezpieczenia, chroniące zarówno przed atakami z Internetu, jak i przed dostępem osób trzecich. Taki hosting nie powinien kosztować nas więcej jak 500 zł miesięcznie.

Aby wszystko zagrało

Jeśli mamy już i domenę, i hosting, konieczne jest ich połączenie za pomocą serwera DNS. Nasza strona ruszy po 48 godzinach od ich połączenia, chociaż hosting jest aktywny już od chwili jego wykupienia.

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *