Za co odpowiada hosting?

Hosting to jedno z najpopularniejszych dzisiaj haseł, jakie są ściśle związane już nawet nie ze światem stron internetowych, co właścicieli i posiadaczy własnych firm, dla których witryna www najczęściej jest nie tylko wizytówką, posiadającą wszystkie najważniejsze informacje, ale również sposobem kontaktu z klientami oraz rodzajem sklepu – innym niż stacjonarny, dzięki czemu może z niego korzystać większa ilość klientów, niekoniecznie znajdujących się na miejscu. Hosting przechowuje dane dotyczące naszej strony na swoich serwerach, ale to nie wszystko.

Zadania, jakie stoją przed firma hostingową

Dobry hosting jest w stanie zapewnić swoim klientom nie tylko dostateczną ilość miejsca na serwerach, ale również powinien gwarantować dobry stan techniczny samych dysków, jak również podzespołów, które każdego dnia biorą udział we wszystkich operacjach. Połączenie z Internetem powinno być najwyższej jakości, najlepiej za pomocą światłowodu, ponieważ gwarantuje on najlepszy i najszybszy przepływ danych, a co za tym idzie, sprawne przeglądanie przez klienta oferty sklepu. Dane powinny być bezpieczne i chronione zarówno przed atakami za pomocą Internetu, jak i przed dostępem osób trzecich.

Dlaczego w takim razie nie sprawdza się darmowy hosting?

Wielu, zwłaszcza świeżych przedsiębiorców, stara się na początku działalności znaleźć oszczędności – jednak hosting zdecydowanie nie jest tym elementem, który może tu pomóc. Posiada zwykle szereg ograniczeń, ponadto ma bardzo słabą jakość zarówno połączenia z Internetem, jak i różnego rodzaju zabezpieczeń.

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *